MELNSĒKLĪTES EĻĻA – TEV IESPĒJAMI 5 VESELĪBAS IEGUVUMI!

Pateicoties Ancei Šternbergai no Topi Vesels, esmu sev atklājis vienreizēji vērtīgu un ļoti veselīgu eļļu. Lai arī zināju, ka to veselības dēļ ir vērts lietot, tomēr mēs nekad vomFASS’ā pat nemēģinājām šo eļļu stādīt jums priekšā. Tā bija kļūda.

Tagad, šo kļūdu labojot, vēlos dalīties ar 5 lietām, kādēļ ir vērts lietot melnsēklītes jeb Nigellas eļļu. Vēl šur un tur tā zināma kā melno ķimeņu eļļa. Te tā, starp citu, ir arī mūsu interneta veikalā!

Šis 5 lietu apkopojums ir atvasināts no Ances oriģinālā raksta viņas mājas lapā.

Šeit pilnā versija!

 

1. Gremošanas sistēmai

 

Ne vienmēr izdodas noturēt līdzsvaru; stresa, mazkustīguma, pārlidojumu vai citu faktoru dēļ gremošanas trakts var tikt kairināts un rasties problēmas.

Visas melnsēklīšu sugas satur rūgtvielu nigelīnu. Tas rosina apetīti un gremošanu, jo kā jau visas rūgtvielas, nigelīns stimulē gremošanas sulas kuņģī un zarnās, kā arī veicina aknu un žults funkciju (kad jūti rūgtu – domā aknas!). Daži pētījumi uzrāda melnsēklītes spēju aizsargāt aknu šūnas no alkohola, medikamentu un citu kairinošu toksisku vielu nelabvēlīgās ietekmes, kā arī palīdz dziedināt jau esošu aknu problēmu.

Tā kā melnsēklītei piemīt spēcīgas antibakteriālas, pretparazītu, antimikotiskas un visādi citādi dziļi tīrošas īpašības, tā būs lielisks palīgs dažādu patogēnu iznīcināšanai organismā. Kopā ar uztura terapiju un ārstniecisko badošanos tā ir izcils līdzeklis pret Candida Albicans infekciju jeb kandidozi, kas var izraisīt ar gremošanu pilnīgi nesaistītus hroniskus simptomus – neizskaidrojamu nogurumu, ādas izsitumus, hormonālus traucējumus, bezmiegu, galvassāpes un migrēnu, reimatiskus simptomus, iekaisumus, sāpes, vaginālo disbakteriozi un citas veselības problēmas.

Tātad kopsavilkumā – melnsēklītes eļļa ir lielisks līdzeklis ne tikai gremošanas stimulēšanai rosinot apetīti, gremošanas sulas un vielmaiņu, bet arī ļoti dziļi attīrot zarnu traktu no patogēniem, disbakteriozes un sēnīšu infekcijām, kas var ne vien novērst vēdera pūšanos un diskomfortu gremošanas traktā, bet atrisināt arī citas, it kā ar gremošanu nesaistītas problēmas.

 

2. Imunitātei

 

Ar imunitāti saistītas problēmas sākas pat ar vienkāršu nogurumu un nespēju atjaunoties pēc ikdienas darbiem un fiziskām aktivitātēm. Ar laiku imūnsistēmas traucējumi var izraisīt gremošanas problēmas, ādas problēmas, sēnīšu infekcijas (ādas, dzimumorgānu, zarnu trakta), biežu saaukstēšanos, beidzot ar jau nopietnākām veselības problēmām – alerģijām, reimatismu un pat vēzi.

 

Ļoti būtiska melnsēklītes īpašība ir tā, ka uz imūnsistēmu tā iedarbojas harmonizējoši. Nevis stimulē vai bloķē imunitātes darbību (kā to dara dažādi medikamenti, lietoti pie autoimūnām saslimšanām), bet ļoti inteliģentā veidā to balansē.

Melnsēklīte ir piemērota gan hiperaktīvas imūnsistēmas gadījumos – pārmērīgas alerģiskas reakcijas (bronhiālā astma, alerģiskas iesnas, alerģiski saistaudu iekaisumi, neirodermīts un citas ādas slimības), pārtikas produktu nepanesības/alerģijas, autoimunitāte (reimatoīdais artrīts, multiplā skleroze, psoriāze, u.c.) – , gan arī gadījumos, kad imunitāte ir pazemināta (arī imunitātes deficīts) un rodas hroniskas saslimšanas, ilgstošas infekciju slimības (sēnīte, kandidoze, u.c.), bieža saaukstēšanās, kad neceļas temperatūra, kā arī vēzis un citas nopietnas imūndeficīta saslimšanas.

Melnsēklītes un tās ēteriskās eļļas sastāvdaļas ir nigelons un timohinons. Tiem ir svarīga loma elpceļu slimību gadījumā ar alerģisku izcelsmi. Piemēram, bronhiālā astma un alerģiskas iesnas. Plus abas šīs vielas veicina prostaglandīna E1 ietekmi un palīdz mazināt iekaisumu visā ķermenī, kā arī paplašina bronhus un šķidrina krēpas.

Profilaktiski lietojot melnsēklītes eļļu, var panākt tiešām neticamu uzlabojumu, it īpaši, ja kursu uzsāk laikus – pirms gaidāmās slodzes organismam (agrā rudenī/agrā pavasarī). 3 mēnešus ilgs melnsēklītes eļļas kurss stiprināšanās imunitāti un palīdzēs zarnu atindēšanai.

 

3. Pretvēža

 

Tā kā melnsēklīte spēj ievērojami uzlabot imunitātes darbību, tas attiecas arī gan uz vēža profilaksi, gan kā palīglīdzekli slimības periodā.

Pētījumi uzrāda melnsēklītes augsto potenciālu cīnīties ar vēzi ar papildu citādiem mehānismiem:

  • ierosina apoptozi vēža šūnās (šūnu pašiznīcināšanās);
  • apstādina vēža šūnu proliferāciju (vairošanos);
  • apstādina metastāžu veidošanos, kā arī angioģenēzi (jaunu asinsvadu veidošanās ar mērķi audzēju apgādāt ar uzturvielām)

Laboratorijas analīzes, Vēža pētniecības institūtā ASV, liecina, ka melnsēklītes eļļa ne tikai atstāj vispārēji regulējošu ietekmi uz imūnsistēmu un palielina imūnkompetento šūnu un antivielu skaitu, bet arī:

  • veicina jaunu šūnu attīstību kaulu smadzenēs;
  • aizsargā organisma šūnas no vīrusiem;
  • iznīcina audzēja šūnas;
  • veicina interferona producēšanu (mediators, kas signalizē imūnšūnām par vīrusa/baktēriju/vēža klātbūtni).

Neskatoties uz visu augstāk uzskaitīto informāciju – melnsēklīte jālieto kā papildus terapija kompleksā ārstēšanās plānā pēc ārsta norādījumiem.

 

4. Diabēts

 

Dzīvniekiem veiktie pētījumi liecina par melnsēklītes spēju atjaunot aizkuņģa dziedzera beta-šūnas, kas atbildīgas par insulīna producēšanu, kļūstot par pasaulē praktiski vienīgo augu (neskaitot ārstnieciskās sēnes), kam ir potenciāls ārstēt 1. tipa diabētu (tā sauktais “iedzimtais” diabēts, jeb cukurslimība ar autoimūnu raksturu, kurā tiek iznīcinātas insulīnu radošās beta-šūnas).

 

Melnsēklītei arī piemīt spēja ievērojami samazināt cukura līmeni (pētījumi liecina, ka tās iedarbība ir pielīdzināma Metformīna iedarbībai, taču bez blaknēm), līdzsvarot insulīna līmeni un padarīt šūnas jutīgākas pret insulīnu (mazinot insulīna rezistenci), kļūstot par must-have preparātu diabēta un metabolā sindroma profilaksei un kā papildus terapijas līdzeklim.

Lietojot melnsēklītes eļļu, būtu regulāri jāseko līdzi arī cukura līmenim asinīs, jo šis preparāts to tik ātri varētu pazemināt, ka diabēta pacients ātri nonāktu arī līdz hipoglikēmijai. Vēlama melnsēklītes lietošanas blakusparādība ir diabēta slimnieku sekundārās veselības problēmu – asinsvadu bojājumu, pataloģisku pārmaiņu acs tīklenē un nervu bojājumu riska samazināšana.

 

5. Ājurvēda un citi

 

Saskaņā ar ājurvēdas zinātni un tradicionālo mācību par trim došām (dosha), melnsēklīte spēj mazināt vātu (vaata) un kaphu (kapha), turpretī vairo pītu (Pitta). No šīs atziņas izriet melnsēklītes izmantošana arī dažām neparastākām indikācijām, piemēram, lai ārstētu no anoreksijas, nervu sistēmas traucējumiem, izdalījumiem, venēriskām slimībām. Īpaša loma melnsēklītei vēl joprojām ir ginekoloģijā kur šo augu, pateicoties tā ietekmei uz dzemdes kontrakcijām, izmanto dzemdību stimulēšanai, kā arī pēcdzemdību drudža ārstēšanai.

Melnsēklīte piemērojama arī dažādām elpceļu saslimšanām (hroniskām un akūtām), asinsrites traucējumiem, hemoroīdiem, hormonālās darbības traucējumiem, potences problēmām vīriešiem, pret matu izkrišanu, kā arī vispārēju spēju samazināšanos – miega traucējumiem, koncentrēšanās grūtībām, hiperaktivitātei bērniem un vecuma demencei.

 

 

Noslēgumā par kontrindikācijām.

Melnsēklītes preparātus neiesaka lietot grūtniecības laikā, tā var stimulēt priekšlaicīgas dzemdības, kā arī laikā, kad pāris vēlas ieņemt mazuli, no melnsēklītes eļļas regulāras lietošanas būtu jāizvairās. Uzsākot lietot melnsēklītes preparātus, ieteicams sākt ar pašu mazāko devu, lai novērotu organisma reakciju. Sākotnējie simptomi – neregulāras atraugas, izsitumi uz ādas, nelaba dūša – var būt par iemeslu nepanesībai, taču visbiežāk tā ir “atindēšanās” reakcija, kurā ķermenis tiek stimulēts izvadīt šlakvielas, toksīnus un atbrīvoties no nelabvēlīgām baktērijām vai infekcijām. Šādos gadījumos devu var samazināt, lai dotu iespēju ķermenim adaptēties.

 

Pēcvārds. Milzīgs paldies Ancei par perfekti sagatavoto materiālu, ar kuru varēju dalīties arī ar jums! Vēlreiz atsauce uz pilno raksta versiju, kuru es tikai saīsināju. Viss paveiktais lielais darbs ir tīrs Ances Šternbergas nopelns.

Atstāt komentāru